Живі у нашій пам’яті – віртуальний український некрополь у Польщі

Живі у нашій пам’яті – віртуальний український некрополь у Польщі

До друку підготував Стефан Лашин | slaszyn@aol.com | (516) 582-0258

Українське історичне товариство у Польщі здійснює проєкт «Живі у нашій пам’яті – віртуальний український некрополь у Польщі». В цей спосіб хочемо віддати честь і шану тисячам українців, які працювали на благо своєї нації. Могили тих дочок і синів українського народу часто призабуті, поруйновані, залишині без опіки заросли кущами і травою. Тільки невелика частина з них упорядкована і описана. Тому ми, як спадкоємці праці тих славних осіб, маємо обов’язок вшанувати їх та місця їх вічного спочинку.

Метою проєкту є створення загальнодоступної інформаційної платформи онлайн у польському та українськомовному варіантах про місця поховань на території сучасної Польщі постатей важливих для української національної пам’яті. Таким чином, ми повернемо у сучасну свідомість значне число людей, які мають свій незаперечний внесок в українську історію та культуру.

На сьогодні ми створили інтернетову сторінку на якій вже нанесено інформацію, також фотографічну, про частину могил видатних українців. До цього ми долучили біографічну довідку про поховану особу та історичний нарис для кращого зрозуміння періоду в якому ті українці жили. Все це можете перевірити на сторінці проєкту:

>>> ukrainskanekropolia.org <<<

Зараз сторінка польськомовна, але передбачуємо версію українськомовну а згодом, як дозволять кошти, також англійськомовну.

До грудня 2021 року ми зібрали від спонсорів (список на сторінці) майже 44 тис. польських злотих (11 тис. USD) з цього ми витратили 22 400 злотих (5,6 тис. USD). Заощаджені кошти будуть спрямовані на реалізацію проєкту у поточному році. Однак їх мало, щоб опрацювати український варіант сторінки та наповнення її черговою інформацєю про місця спочинку українців які працювали і воювали за Україну або втратили життя з огляду на свою українську національність. На сторінці також є можливість помістити довідку про кожного члена української сімї, що спочиває на території сучасної Польщі. Додаткову про це інформацію можна знайти на сторінці проєкту в посиланні „O projekcie – nekrologi sponsorowane”.

Маючи це на увазі, звертаємося до Вас, людей доброї волі, підтримати фінансово наш задум, який станеться нашим спільним проєктом.

Пані та Панове, допоможіть реалізувати цей проєкт, зробивши фінансову пожертву на банківський рахунок: Ukraińskie Towarzystwo Historyczne w Polsce, 03-614 Warszawa, ul. Kościeliska, Poland з приміткою: „Na działalność statutową – żywi w naszej pamięci”
Номер рахунку: 36 1440 1387 0000 0000 1310 6525
Для платежів з-за кордону:
BIC (SWIFT): BPKOPLPW
IBAN: PL 36 1440 1387 0000 0000 1310 6525
Назва банку: PKO Bank Polski SA
Адреса банку: PKO Bank Polski S.A., 02-515 Warszawa, ul. Puławska 15

Реалізація нашого проєкту буде неможлива без Вашої фінансової підтримки. Збережім пам’ять про всіх заслужених для нас людей!

проф. д-р габ. Роман Дрозд, голова Українського історичного товариства у Польщі

проф. д-р габ. Ігор Галагіда
д-р габ. Богдан Гальчак
д-р Олександр Колянчук
д-р Григорій Купріянович
Олександр Маслей
проф. д-р габ. Марко Мельник
Юрій Рейт
д-р Лука Рейт
Мирослав Скірка
Олександр Стець
Петро Тима
Ярослав Вуйцік
д-р габ. Роман Висоцький
проф. д-р габ. Ростислав Жерелик

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.