Latest News

GoCamp’s Open Call for Volunteers

GoCamp’s Open Call for Volunteers

GoCamp | GoGlobal | NGO Global Office

This summer Ukraine invites volunteers for the largest educational programme in Eastern Europe. Join it and teach Ukrainian kids English and French at school camps all over the country! Options available for volunteers:

  • French program, where students will be encouraged to learn more about French culture and conduct changes in their communities.
  • Arts & Creativity program, where students will be encouraged to express themselves and the places they live in different art forms.

Both programs will take place online, from June 28 – July 9, 2021. Don’t miss the chance to help Ukrainian children, who might have never been to other countries or have never interacted with foreigners, get an amazing possibility to become real team players, critical thinkers and tolerant people who are ready to work in a multicultural environment.

Apply now at gocamps.com.ua/apply-as-a-volunteer/

We are grateful for your consideration of joining the GoCamp project and your help spreading the information about this initiative for more people to see our open call and join us to educate a new young generation of active and conscious citizens of Ukraine!


Thank you for being part of the GoGlobal story!


The GoCamp project is organized within the GoGlobal initiative aimed at promoting language learning and volunteer movement in Ukraine, fostering intercultural dialogue and public diplomacy. GoGlobal is working on ensuring that Ukrainians speak foreign languages, and thus have a chance to be heard all around the world. The GoGlobal initiative is powered by Global Office NGO from Ukraine.

Монографія Адама Бобровича: Гораєць

Автор книги Адам Бобрович | [email protected] | +48 601 729 953
Інформацію подав Стефан Лашин | [email protected] | (516) 582-0258, член 42-ГО ВІДДІЛУ ООЧСУ на Лонг Айленд

Наприкінці червня 2021 року піде у світ обширна монографія Адама Бобровича “Gorajec” (“Гораєць”). Публікація є кульмінацією кропіткої та напруженої роботи автора. Це чудовий подарунок для жителів Горайця та їх нащадків — чарівного села розташованого в Любачівському повіті, Польща.

Автор потребовав багато років, щоб зв’язатися з людьми з усього світу, зібрати та розробити матеріали. Монографія “Гораєць” — це третя публікація автора про це cело. Тут обговорюється історія села та його жителів, їхні родинні зв’язки, а також релігійне та щоденне життя. Багато місця в книзі присвячено культивуванню традицій, ритуалів та народного діалекту. Автор також пише про сьогоднішній Гораєць, що створює вдалий міст між минулим і сучасним часом.

Адам Бобрович не уникає складних і навіть трагічних справ, що мали місце в міжвоєнний період, під час Другої світової війни та відразу після її закінчення. Видання містить списки мешканців довоєнного Горайця з їхніми прізвиськами, людей депортованих до СРСР, переміщених в рамках операції “Вісла”, відправлених на роботу до Німеччини, та членів УПА з цього села. Текст книги є майстерно інтегрований з “Хронікою спогадів про минуле життя Михайла Франківського” — довоєнного жителя села, який писав події протягом багатьох років, починаючи зі спогадів про Гораєць, через примусові роботи в Німеччині та перебування в таборах для переміщених осіб у Корнберзі та Лейпхаймі. Архівні фотографії, які ніде раніше не публікувались, є надзвичайно цінним матеріалом видання. Все це робить книгу багатим, цінним та цікавим джерелом знань про Гораєць та навколишні села.

Видання містить календар сіл та багато ілюстрований лексикон об’єктів, які заслуговують на охорону культурної спадщини. Автор описує сучасний Гораєць, історичну церкву, придорожні хрести та каплиці. Він представляє хронологію придбання сучасних храмових дзвонів, які з вересня 2020 року запрошують жителів на церковні богослужіння і своїм звуком закликають до згоди та любові. Детально описаний церковний іконостас у Гораєці.

Книга адресована жителям села та людям, які цікавляться історією своїх предків. Це може бути корисно для туристів та гостей, які відвідують це чарівне село, та тих, хто хоче дізнатись про долю забутих місцевостей на південному сході Польщі. Це не наукове видання, але може бути надзвичайно цінним збірником знань для спеціалізованих науково-дослідних інститутів. Монографія села Гораєць — це безцінний скарб, який залишиться для наступних поколінь. Зміст книги та фотографії, які вона містить, змушують читача глибоко розмірковувати.

Видання містить 424 сторінки, 641 фотографію, 26 таблиць, 10 карт, 14 вкладень. Тверда обкладинка, A4 (297×210), кольорова, ISBN 978-83-945581-7-8. Книга видана на кошти автора тиражем у 50 примірників.

Шевченківський Концерт

22 травня 2021 р. українці Польщі вшановували пам’ять Kобзаря. Вступне слово зробив пан Степан Мігус, редактор і голова ольшинського відділу Обєднання Українців у Польщі.