Монографія Адама Бобровича: Гораєць

Автор книги Адам Бобрович | [email protected] | +48 601 729 953
Інформацію подав Стефан Лашин | [email protected] | (516) 582-0258, член 42-ГО ВІДДІЛУ ООЧСУ на Лонг Айленд

Наприкінці червня 2021 року піде у світ обширна монографія Адама Бобровича “Gorajec” (“Гораєць”). Публікація є кульмінацією кропіткої та напруженої роботи автора. Це чудовий подарунок для жителів Горайця та їх нащадків — чарівного села розташованого в Любачівському повіті, Польща.

Автор потребовав багато років, щоб зв’язатися з людьми з усього світу, зібрати та розробити матеріали. Монографія “Гораєць” — це третя публікація автора про це cело. Тут обговорюється історія села та його жителів, їхні родинні зв’язки, а також релігійне та щоденне життя. Багато місця в книзі присвячено культивуванню традицій, ритуалів та народного діалекту. Автор також пише про сьогоднішній Гораєць, що створює вдалий міст між минулим і сучасним часом.

Адам Бобрович не уникає складних і навіть трагічних справ, що мали місце в міжвоєнний період, під час Другої світової війни та відразу після її закінчення. Видання містить списки мешканців довоєнного Горайця з їхніми прізвиськами, людей депортованих до СРСР, переміщених в рамках операції “Вісла”, відправлених на роботу до Німеччини, та членів УПА з цього села. Текст книги є майстерно інтегрований з “Хронікою спогадів про минуле життя Михайла Франківського” — довоєнного жителя села, який писав події протягом багатьох років, починаючи зі спогадів про Гораєць, через примусові роботи в Німеччині та перебування в таборах для переміщених осіб у Корнберзі та Лейпхаймі. Архівні фотографії, які ніде раніше не публікувались, є надзвичайно цінним матеріалом видання. Все це робить книгу багатим, цінним та цікавим джерелом знань про Гораєць та навколишні села.

Видання містить календар сіл та багато ілюстрований лексикон об’єктів, які заслуговують на охорону культурної спадщини. Автор описує сучасний Гораєць, історичну церкву, придорожні хрести та каплиці. Він представляє хронологію придбання сучасних храмових дзвонів, які з вересня 2020 року запрошують жителів на церковні богослужіння і своїм звуком закликають до згоди та любові. Детально описаний церковний іконостас у Гораєці.

Книга адресована жителям села та людям, які цікавляться історією своїх предків. Це може бути корисно для туристів та гостей, які відвідують це чарівне село, та тих, хто хоче дізнатись про долю забутих місцевостей на південному сході Польщі. Це не наукове видання, але може бути надзвичайно цінним збірником знань для спеціалізованих науково-дослідних інститутів. Монографія села Гораєць — це безцінний скарб, який залишиться для наступних поколінь. Зміст книги та фотографії, які вона містить, змушують читача глибоко розмірковувати.

Видання містить 424 сторінки, 641 фотографію, 26 таблиць, 10 карт, 14 вкладень. Тверда обкладинка, A4 (297×210), кольорова, ISBN 978-83-945581-7-8. Книга видана на кошти автора тиражем у 50 примірників.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.