Книга про кладовище в Горайці, що на Любачівщині, Польща

До друку подав Стефан Лашин | (516) 582-0258
Bobr.obkl.-1

Книга “Kamienie, które mówią. Cmentarz greckokatolicki w Gorajcu” (“Каміння, якe говорить. Греко-католицьке кладовище в Горайці”) — чергова публікація Адама Бобровича про історію села Гораєць та його колишніх жителів.

Кладовище в Горайці, разом із білокам’яними хрестами, невід’ємний компонент краєвиду любачівської землі. Ліс, у якому розташований цей неповторний некрополь, робить це місце винятковим, таємничим, магічним. Тут відчувається непередавана енергетика та атмосфера вікової історії, яка сприяє, щоб перенестися у сферу поваги, рефлексії, душевного спокою.

Публікація є спробою відтворити надгробні написи. Вони є джерелом інформації не тільки про померлих, але й про долю колишніх жителів села, сімейні зв’язки, побут, релігію. Наведені результати проведеної інвентаризації можуть стати цікавою основою для подальшої науково-дослідницької роботи.

Гораєцьке кладовище — це особлива історико-релігійна пам’ятка. Усе, що тут знайдемо, побачимо, має свою історію, тому необхідно зберігати це місце і відновити його колишню красу. На жаль, без постійної консерваційної роботи, кам’яні хрести приречені на загибель. Тому мета цієї книги є така, щоб донести до небайдужого читача заклик про пам’ять і допомогу в цій вагомій справі.

Зміст книги спрямований для тих, хто цікавиться минулим своїх предків і водночас може стати у пригоді тим, хто хотів би дізнатися долю покинутих та забутих греко-католицьких кладовищ.

Книга має 120 сторінок, 508 фотографій, 5 таблиць, 2 мапи; тверда, кольорова обкладинка, формат А-4 (297cmx210см). ISBN: 978-83-945581-7-8. Друк: Друкарня ТОТЕМ, Іновроцлав. Наклад 50 примірників. Публікація видана за рахунок автора.

Дані контактові: bobrowicz.adam@gmail.com | (+48) 601 729 953 | Пасленк, Польща (Pasłęk, Polska).

Запрошуємо на зустріч з автором 14 вересня 2019 рoку (субота), год. 5:00 дня, c. Гораєць біля Чесанова, церквa Різдва Пресвятої Богородиці. Чергова зуcтріч відбудеться у Пасленку.

Leave a Reply

Your email address will not be published.