Цікава Історична Книга, Яку Варто Придбати

Stefan Laszyn on behalf of Krzysztof Potaczała

“Zostały tylko kamienie. Akcja “Wisła”: wygnanie i powroty” by Krzysztof Potaczała

(Опубліковано польською мовою)

Операція “Вісла” – це важливий розділ польсько-української історії. Це болісна, вразлива і складна проблема. Її досліджували і продовжують досліджувати науковці, журналісти, політики, які шукають відповіді на питання, чому застосовано загальну, колективну відповідальність стосовно майже 150 тисяч польських громадян української національності, навіть дітей та людей похилого віку. Зроблено з них убивців, мародерів і ворогів народної Польщі.

Книга Кристофора Потачали показує різні відтінки військово-збройного польсько-українського конфлікту на теренах Речі Посполитої. Автор використав не тільки інтригуючі, важливі документи, але й опитував людей, які особисто пережили це лихо. Поляки і українці, близькі і давні сусіди; співробітники міліції, служби безпеки та військові розповідали, яким було їхнє життя, які проблеми та непрості рішення виникали перед ними. Ці відносини відтворюють, яким насправді були події тих днів, і є доказом та свідченням братовбивчої війни, під час якої жодна зі сторін не мала “чистих рук.”

Операція “Вісла” не закінчилася переселенням українців та мішаних сімей на Повернені Землі (Ziemie Odzyskane). Вона досі триває у наших душах, пам’яті, та переказах з покоління в покоління.

Ця спільна пам’ять поляків та українців досі трактується по-різному, досі існують недовіра, претензії, які не дають можливості вибачитися один перед одним. Але надія на нове братерство є і вона не погасне.

Кристофор Потачала – журналіст, репортер, друкується у місцевих і загальнонаціональних видавництвах. Автор мешкає в Устриках Долішніх. До цього часу було видано:
“КSU – rejestracja buntu” (“КСУ – реєстрація бунту”),
“Bieszczady w PRL-u” (“Бескиди в ПНР” (три томи);
“To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu i z Bieszczadów” (“Це не місце для життя Сталінські виселення з-над Бугу та Бескидів”).

Текст на основі пресової інформації видавництва “Prószyński i S-ka” опрацювали Стефан Лашин і Віра Бочуляк.

Більш докладну інформацію про цю книгу можна отримати:
(в Польщі) тел. +48 (22) 278-1727 | ksiegarnia.proszynski.pl | ціна примірника 29.60 zł
(в Америці) Стефан Лашин | тел. +1 (516) 582-0258 | Amazon.com Books | ціна примірника $15.00

Формат книги:
Тверда обкладинка 135 мм x 206 мм
Кількість сторінок: 336
Видавництво: Prószyński i S-ka (1 січня 2019)
Мова: Польська
ISBN-10: 8381690889
ISBN-13: 978-8381690881

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.